Říkej si co chceš, ale ona je úžasná. :')
(Lindsey Stirling - Spontaneous Me)

Hry jsou zábavné...především ty zákeřné

11. february 2012 at 20:12 | Elissa
Taková menší jednorázovka, nebo spíše pokus o jednorázovku. Nicméně, pokud by se někomu zdál svět povědomý, ano, tentokrát jsem si ho celý vypůjčila ze světa DA. Ano, vím, začínám být s tím otravná, ale když ta hra je tak chytlavá. ^^
Víceméně, ať se vám povídka líbí.


"Měli by být někde tady." Hlas muže, co promluvil, se donesl do uší všech lidí, co ho následovali. Ten muž by se nemohl s nikým splést. Byl to Bryce, otec lstivé a tvrdohlavé dívky. Ale také krásné. V jejích čtrnácti letech si tvrdohlavě stála za svým, že pomůže svému otci v útoku na bandity. Znělo to tak lehce. Bandité přeci byli jen děti, co sotva uměly držet meč. Nebo je aspoň tak Tine, jeho dcera, představovala.Ale i ona byla víceméně stále dítě. Byla ale dítě, které bylo odvážné. A především dítě muže, co byl šlechtic. Právě na to se nejvíce spoléhala. Sice měla jako povinnost se naučit vařit, prát a nečinně sedět a hrát, že jí proslov jiného šlechtice zajímá. Ale ona se také chtěla naučit bojovat. S čímkoli. Především se jí povedlo otce přesvědčit, aby s ním a pár muži šla zabít bandity nedaleko vesnice, ve které kradli. Jediná nevýhoda, které si Tine všimla je fakt, že zde byla jako jediná dívka. No co, zvykne si. Tohle za to stojí. Stojí za to podívaná, kterou vidí. Zastavila na skvělém místě. Ihned, co uslyšela, že by bandité měli být někde tady, se z intiuce podívala doprava. A naskytl se jí pohled na tábor, kde teď přecházelo pár mužů v kožené zbroji, kterou víceméně měla i Tine. Na její tváři se rozlil nepříjemný úšklebek a ona jedním, ladným pohybem vytáhla luk a stejně tak rychle vsunula šíp do tětivy. Její zrak se upřel na jejího otce. Ten samozřemě přikývl a ona mrkla. Muži si již vytáhli meče a ona natáhla tětivu. Namířila na jednoho muže, co se zastavil, tětivu povolila a...jediné, co uslyšela, je výkřik, jenž ukazoval, že její útok byl úspěšný. Což zřejmě vycítil i zbytek banditů.

***

Vzduchem proletěl další šíp a mířil přesně na dívku, co se odvážila zaútočit jako první. Nečekala. Šípu se vyhla, luk si pověsila na záda a její ruka sjela k širokému pásku, kde měla dýky. Její bezpečí. Nečekala a hned obě dvě vytáhla. Jednu z dýk, tu, co měla v levé ruce, hodila k dalšímu útočníkovi. Trefila se, jak jinak. Neměla ale meč, takže byla odkázána pouze na luk. Jenže jí to nevadilo. Svůj podíl již splnila a momentálně se pouze dívala na to, jak kolem ní běží muži, co ještě před chvílí stáli v úkrytu. Včetně jejího otce. Nikdo se nebál, bandité byli slabí. Pro vojáky to možná byl každodenní povinost. Pro Tine, co teď stála opodál a znova držela napnutý luk, mířící na velitele, to byla hra. Kterou si užívala. Znova tětivu pustila a šíp se trefil vůdci banditů do hrudi. Otec se na ní podíval s usmál se. Úsměv opětovala i dívka. Jen co všichni dodělali povinnosti, co zde měli, všichni vyrazili zpátky do hradu.

***
Tine seděla se svým otcem u stolu v jejich hradě a usmívala se od ucha k uchu. "Děkuji." Řekla a muž, sedící naproti ní, kývl. "Byla jsi šikovná, nutno uznat." Pousmál se. "Bavilo mě to." Zašklebí se jeho dcera a mrkne. Všichni pochopí, na co Tine myslí, chce odměnu. Její otec chvilku hrabe v jeho tašce, ale hned na to vytáhne luk. Luk, který je rozhodně lepší než ten její, dosavadní. "Ten je tvůj. Bude složitější ho používat, ale za to je přesnější, rychlejší a vyváženější." Tentokrát mrkl její otec a ona kývla. "Díky, tatí. Až budeš znova potřebovat, zavolej mě. Ráda si hraji." Zasmála se a Bryce, její otec, se zasmál s ní. Byl to upřímný smích, smích úspěchu. "A teď, pokud dovolíš, jdu cvičit." Tine se znova usmála a zamířila směrem cvičiště. Její otec jen nevěřícně zavrtěl hlavou, stále s úsměvem pohrávajícím na jeho tváři. "Zajímavá. Rozhodně zajímavá. Dcera moje." Říkal si pro sebe. Byl spokojený. A pyšný k tomu.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Archy Archy | Web | 11. february 2012 at 20:25 | React

Saela: *má svůj styl, a tak nemluví, ale lehce se jí nezdá představa, že musí cestovat s ještě větší zákeřnou holkou, než je ona sama, je na čase s tím něco udělat...*

Krása, povídka se mi líbí a řeknu ti, neviděla jsem tam jedinou drobnou chybičku :D (jen se neraduj, poslouchám píseň a tak drobné chyby přehlížím :D). Lehce se mi nezdá pointa... Že to vše dělala kvůli luku, nebo kvůli tomu, že jí to bavilo? To je jediná chyba, kterou jsem vypozorovala, jinak se mi povídka zdá fajn :D mám ráda zákeřné lidi xD.

Saela: *A já? Na mě se zapomnělo? No jen počkej...*

2 .Bo$cO. .Bo$cO. | Web | 13. february 2012 at 19:01 | React

:O obdiv!! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama