Říkej si co chceš, ale ona je úžasná. :')
(Lindsey Stirling - Spontaneous Me)

Věž kruhu - třetí díl

5. february 2012 at 14:21 | Elissa
Moje drahá "sestřička" mě nedávno donutila sem nacpat další díl povídky. :D Takže, jako vždy, nejsem s tím spokojená. Prostě jsem na všechno levá, a basta! Doufám že se vám povídka bude líbit více než mne, blablabla.
Muž v modrobílém rouchu vedl dívku dlouhou chodbou a zastavil až u dveří do skladiště. Do skladiště, kde mají povolen vstup pouze lidé s vyšší hodností, než jsou učedníci. Podle pravidel by se u těchto dveří nikdy neměli učedníci zastavovat, a to vždy uposlechli. A Osal nebyla výjimkou. Ale shodou náhod jí sem její učitel dovedl a zamyšleně se zachmuřil, když se jeho oči potkaly s těmi jejími. Nastane nejistá chvíle ticha, kterou přeruší až učitel odkašláním. "Nuže. Přivedl jsem tě sem, protože mám pro tebe připravený úkol. Předem říkám, že ten úkol nebude jednoduchý." V očích mluvícího zajiskří a na jeho tváři se objeví mírný, skoro neznatelný úšklebek. Vychutnává si dívčin strach. "Říká ti něco "krvaví mágové"?" Učitel se ohlédne, aby se podíval Osal do tváře. Ta jen nasucho polkne a snaží se v paměti vylovit pár základních věcí, co o krvavích mázích měla vědět. A o kterých pořád někdo v této věži mluví. "Krvaví mágové jsou lidé, co ovládají silnou magii, která ale není legální. Používají k vytvoření kouzel krev, jak svojí, tak cizí." Dívka se zašklebí při představě, že by ona byla jedna z krvavých mágů. Opovrhovala jimi. "Jsou to ve valné většině odpadlíci a templáři se je snaží lovit a zabíjet. Učitel dívku poslouchal a souhlasně přikyvoval. Udělala na něj dojem, učedníci v jejím věku si již nic z mládí nepamatují. Je světlá výjímka. Jak očekával.

"Zdá se mi, že ty máš větší nadání pro magii, než je zdrávo." Ozve se znova učitel hlasem, který nevěštil nic dobrého. Učednici jen proběhne mráz po zádech. "A?" Ozve se jediným písmenkem, jedinou hláskou, skoro jí vypískla. Je vyděšená. Učitel se zadívá z okna. "Projdeš trýzní předčasně. Jinak je tu možnost, že by ses stála krvavým mágem - což nesmíme dovolit." Osal se na učitele jen podívá a mrkne. "Nestane se mág krvavým mágem dobrovolně? Jen tak náááhodou?" Ostře, tiše sykne. V hlase jde znát náznak pobavení. Což učiteli jistojistě neušlo. Prudce se ohlédne a na dívku hodí spalující pohled. "Ano, ale pokud z tebe neuděláme mága, podřídíš se voláním démonů." Odsekne muž drze a zadívá se do očí jeho učednici. Ve vzduchu visí jisté napětí a nepřátelství, které v jedné chvíli mezi nimi vzniklo. "A jak to víte?!" Neudrží se dívka a vykřikne. Učitel jen smutně pohodí hlavou a jeho pohled znova spočine z okna. "Zkušenosti." Odpoví jen. Osal se už připravuje vyslovit nesouhlas, ale učitel jí zvednutou rukou naznačí, aby nic neříkala. Kývl hlavou ke dveřím. "Víc zjistíš ve skladišti." Dívka se ohlédne a zjistí, že dveře do skladiště jsou otevřené. Chápe, že již svou tvrdohlavostí nic nesmůže. Jen kývne na souhlas a vyrazí směrem do skladiště, kde by normálně neměla co pohledávat. Otázky zde ale nejsou vítány.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Little..Elis..♥ Little..Elis..♥ | Web | 5. february 2012 at 15:08 | React

Ty články píšeš ty..? Jsou hezkéé

2 smiler-world smiler-world | Web | 5. february 2012 at 15:11 | React

Jestli ty články píšeš ty tak máš fakt talent :) Máš hezkou fantazii .. Jen tak dál :)

3 welovekoblizci welovekoblizci | Email | Web | 5. february 2012 at 15:16 | React

šikovna sestricka ;D jojo. Krásný článek ;) Máš neuvěřitelnou fantazii! :-)

4 Archy Archy | Web | 5. february 2012 at 15:34 | React

Mojí chuť ke čtení si ukojila. Kapitola byla hezká, ale jediné, co ti vytknu je, že první vyprávíš v minulém čase a pak v přítomném. Mě to lehce rušilo, ale jinak, co ti musím pochválit, úžasná slovní zásoba :D Některá slova, mě opravdu potěšila, že tam byla a dávala ti tam krásnou větu :D Dávám za 9,7 :D

P.S.: Vrátím se ohledně věci... Nechtěj psát jako já, svým způsobem píšeš úžasně na svůj věk a krom toho, tohle je tvůj styl ;)

5 .Bo$cO. .Bo$cO. | Web | 5. february 2012 at 18:01 | React

tyjoo..!! to je úžasný! :O máš odemě velikánskej potlesk!! :)jsi nejvíc šikovná, levá nejsi, to na milion procent ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama