Říkej si co chceš, ale ona je úžasná. :')
(Lindsey Stirling - Spontaneous Me)

Věž kruhu - čtvrtý díl

9. april 2012 at 13:50 | Ansa
Dobře, i tento díl píšu z donucení. Ale jak čtu reakce od minulého dílu, tak se chci jen a jen zlepšovat a to neudělám jinak, než cvičením, cvičením a cvičením, že? :)
PS: ARCHY! Kritika! Povinně!
Osal mohla odmlouvat. Ale k čemu by to vedlo? Do skladiště by musela tak i tak, pokud se učitelé rozhodnou, že trýzeň podstoupí, tak jí bude muset podstoupit. Na vybranou nemá. Povzdychla si a zamířila do skladiště. Opatrně. Slyšela, jak jí začíná srdce bušit zvědavostí a strachem. Vzbudila se. Má narozeniny. A teď bude muset podstoupit trýzeň. A bude to vůbec ještě dnes? Neví...nic neví. Vešla do dveří, které se za ní s ránou zavřely. Byla napjatá, svaly byly napjaté též. Proto se také vystrašeně ohlédla, když uslyšela ránu. Zjistila že to byly dveře. "Dobře..." Sykla do tmy. Samomluvou nikdy netrpěla, ale teď...má strach. Samomluva jí pomáhá se uvolnit, nýbrž ví, že tu ještě je ona. Strach mě nesmí ovládnout, opakovala si stále v duchu. Hlavně, aby na to nezapomněla, až na ní vyskočí démon. Zavrtěla hlavou a zamířila hlouběji do skladiště. Ty...ty zvuky čehosi, je to jen vtípek templářů na dodělání atmosféry? Nebo to je tady vždy takové? Nebo je to jen její výmysl...bujná fantazie? Strach. Nevěděla nic z toho, ale přes to šla dál. Byla odhodlaná? Ne, neměla na vybranou. Prošla už několik chodeb a kromě těch zvuků se nic nestalo. Došla do tmavé místnosti, ve které neviděla ani na krok. Mohla by se rozhodovat u dveří, jestli do té tmy vkročí, ale musela. Neměla na vybranou. Proto bez promýšlení do tmy vstoupila a uprostřed, což mohla jen hrubě odhanout, že je uprostřed, místnosti se zastavila. Kam má jít dál? Vždyť narazí do zdi!

"Áááááá!" Ano, tenhle výkřik patřil Osal. Ne, není to tím, že by neudržela strach v sobě. Jí někdo chytl za ruku a ona prostě musela zakřičet. "Klídek. Nějak jsme tě museli z výuky odvést, aniž by měli učedníci podezdření , že jdeš na trýzeň." Ten hlas...jí byl podezdřelý. Morfes! Ano, byl to Morfes, rytíř, který se stará o mágy. Uklidnila se a zadívala se na něj. Nebo spíš do tmy, odhadujíc, že na tom místě zřejmě Morfes stojí. "Jednoduše jsme to udělali tak, že to vypadalo, že jdeš na úkol do skladiště. Jsou tady totiž určití...strážci, kteří mohou být pro neposlušné učedníky, kteří se sem vloupají, i jejich poslední protivníci. Ale to je fuk. Pojď se mnou, jdeme na trýzeň. Anetřes se tolik. Je ti snad zima?" Osal teď došlo, že se třese. Ale než zimou to bylo strachem. Napadlo jí, že má nejspíše promluvit, aby věděl, že nezmrzla. Ale i kdyby se to stalo...ona by se nedivila. "Chceš říct, že se tu celou dobu třesu strachem pro nic za nic?!" Vykřikla. Tohle jí už opravdu dostalo. Copak jí to učitel nemohl říct? "Ééééhm, Osal, jsme templáři. Vtípky...pořád nás to baví." No jo, proč jí to vlastně udivilo. "Tak pojďme." Dořekla, aniž by na jeho vysvětlení reagovala. "Dobře." Odpověděl jí templář, netušíc, že právě toto řekla učednice vedle něj, když sem vstoupila. "Ale od této chvíle už žádné vtípky. Teď už budeme moci být pouze vážní..." Povzdychl si Morfes a společně s Osal zamířil směrem ven ze skladiště.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Archy Archy | Web | 9. april 2012 at 14:19 | React

Anísku! Krásná práce! Dočkala jsem se! A kritiku? Povinně? Máš jí mít :D

Líbilo se mi to. Mám z toho lepší pocit, než z minulého dílu. Snad ti vytknu, což už jsem měla udělat dříve: Příběh se dělí na kapitoly a v určitých kapitolách je nějaká pointa. Pointa by tu byla, ale nelíbí se mi, jak je to rozkoskovaný (a to myslím celkový dojem z příběhu). Ovšem,pak se mi tam nelíbí nové slovíčko mouhla - asi mohla :D - ale to je jen překlep. Nevadí. Možná by příště neuškodilo více napjetí: Osal se pomalu přibližovala. Krok za krůčkem... Víš, takové to, kdy čtenář prosí, aby vypravěč už kápl božskou. Ovšem výběr slov? Skvělé! Podání? Nevytýkám. Možná bych jen trochu zpodrobnila, ale to je jen a jen na tobě. Líbí se mi to :D

P.S.: Chtěla jsi kritiku? Máš jí mít xD

2 Ansa Ansa | Web | 9. april 2012 at 14:24 | React

[1]: Mouhla? Víš, ono to je slovo mohla skřížené se slovem moula. XD
Takže...více zpodrobnit, více napětí a bude to lepší? :D

3 Archy Archy | Web | 9. april 2012 at 15:16 | React

[2]: To ne přímo takhle... Spíše, představ si, že jsi ta postava! Jako Osal, jenom ve třetí osobě! :D Co by jsi světu zdělila, kdyby jsi chtěla napsat o tom, jak ti tam bylo? :DDD

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama