Říkej si co chceš, ale ona je úžasná. :')
(Lindsey Stirling - Spontaneous Me)

Víc než jen úkol (2/2)

18. november 2012 at 19:48 | Ansa
Tři dny po sobě psaní povídek = Málo síly na napsání pokračování = OOC = Strašné klišé. :'D Krom tohoto...no comment.
4/5 Yay.

Eamë se procházela kolem mapy v hlavní síni, kterou měl Logan tak rád. Do teď nepochopila, čím to je.
"Ahoj, Eamë." Uslyšela za sebou hlas a otočila se. Za ní stála královna, nejspíš už konečně mohla odejít z trůnní síně, kde se musí dennodenně nudit. "Ahoj." Odpověděla jí zrzka a opřela se o mapu. "Nad něčím přemýšlíš?" Usmála se královna. "Eh, trochu. Proč má Logan natolik rád tuhle mapu? Ať se dívám, jak se dívám, nic zajímavého…prostě jen…mapa." Zasmála se Eamë a královna jen přikývla. "Víš, tak to nikdy nebylo." Začala. "Doufám, že víš o Loganově pověsti tyrana?" Dívka přikývla. "Jak bych mohla nevědět. Lidé ho nenáviděli a na chvíli nenáviděli i tebe, když jsi ho nezabila. Logika." Hrdinka se usmála. "Tak můj první úkol, u Sabine, což je vůdce v Mlhovském údolí, bylo sehnat hrací skříňku. Když jsem si jí vzala, Tereza…neptej se mě, kdo to byl, do této chvíle to nevím. Možná by to mohl vědět Plenitel, vždyť už toho prožil hodně, ale prostě…nějaká Tereza mě provázela a řekla mi, abych otevřela skříňku. Což jsem samozřejmě udělala." Usmála se. "To, co jsem viděla, mi vyrazilo dech. Bylo to asi nějak takhle." Královna si přehodila plášť, jak to kdysi dělal její bratr a podívala se na mapu. "To je můj Albion", začala napodobovat Logana, nesnažila se to udělat vtipně, chtěla znít stejně strašidelně a tyransky jako její bratr. "Města se podvolí mé vůli…" hrdinka se podívala na mapu. "…nebo shoří." Přejela rukou po okraji mapy, dala ruce za záda a začala pochodovat kolem mapy. "Hory mě poslechnou, nebo…" Podívala se na Mlhovské údolí. "Nebo spadnou. To je můj Albion." Poslední větu řekla šeptem. "Lidé budou dělat to, co řeknu, nebo zemřou… Budoucnost Albionu bude taková, jaká řeknu…nebo nebude žádná. Vím, co musí být ud-" "Ano, sestřičko." Královnin skvělý herecký výkon přerušil sám Logan. Královna jen pokrčila rameny. Svržený král se podíval na Eamë a rozhodl se pokračovat v scéně, co začala královna. "Vím, co musí být uděláno, a nic mi nebude stát v cestě. Budeme silnější, budeme lepší, nehledě na to, jaké oběti za to budu muset dát!" Princ se opět otočil k mapě. "To je můj Albion a radši ho zničím, než abych se ho musel vzdát!"
Eamë jen přikývla. "Tak takhle to bylo." Usmála se. "Ale…Vždyť teď Logan nepůsobí jako tyran, tak jak…?" Jednu věc stála nechápala. Královna jen pokrčila rameny. "Logan ti to řekne sám, bude-li chtít. Já už pomalu půjdu, to, že už nesedím v trůnní síni neznamená, že ještě nemám žádné povinnosti." Povzdychla si a zamířila směrem k parku. Zrzka se podívala na Logana, tak trochu doufala, že jí odpoví. Logan to vycítil. "No…já nejsem hrdina, jak se může zdát. Když jsem zjistil, jaké zlo na nás miří, nevěděl jsem, co dělat. Tak jsem začal být tyran, po pravdě…" Další náznak úsměvu, páni, Eamë snad láme rekordy! "…netuším, jak se to mé sestře povedlo…asi tajemství hrdinů." Eamë přikývla a usmála se. Opravdu nebyl tak strašný, jak si myslela.
***
Brigi se už povedlo předat balíček a Sabine byl za to hodně vděčný…nic víc nechtěla, ráda si budovala důvěru u ostatních. Právě teď už mířila do Světlonic, chtěla tam ještě splnit pár úkolů a potom by se vrátila do Kamenoújezdu. Bylo příjemné být na chvíli zase sama, mohla přemýšlet nad věcmi bez rušení. A nikdo jí ani nepodezdříval z toho, že nemá ráda lidi.
A možná tu tak sama nebyla.
Otočila se a vytáhla meč, uslyšela totiž za sebou zavytí. Královna jí varovala před vlky, co se tu mohou vyskytovat, ale pro Brigi to neznamenal žádný velký problém. Porazila vlky a otočila se, aby mohla zase vyrazit.
Bang.
Dívka sebou trhla, skoro vypadalo, že se někdo pokusil o neúspěšný atentát. Otočila se, ale ne. Za ní stál již mrtvý bandita, co jí nejspíš chtěl zabít. Chtělo to velkou přesnost a kuráž takhle z ničeho nic vytřelit a trefit se. A to by dokázal jedině…
Plenitel.
Brigi se opět ohlédla směrem, kudy chtěla vyrazit a ano, před ní stál Plenitel, v celé své kráse. Včetně jeho pistole, klobouku a pózy like a boss. Musela se ovládnout, aby se mu nevrhla do náruče a jen na něj vrhla vražedný pohled.
"Oh, promiň…ty jsi ho chtěla zabít?" Uculil se Plenitel a sklonil hlaveň své pušky.
"Ne. Přijdou další." Pokrčila rameny Brigi a rozhodla se odejít. Plenitel se za ní jen otočil a rozhodil rukama.
"To je jako všechno? Žádná pusa? Ani na tvář?" Brigi se zastavila a otočila se. "Co tady vůbec děláš?" Zeptala se a povytáhla obočí. Nečekaný společník jen mávl rukou. "Eh, jen jsem uviděl, jak si balíš věci a chtěl jsem zkontrolovat, jestli náhodou neskončíš v něčí posteli." Uculil se, ale za chvíli na jeho tváři přistála facka. "Co jsem zase řekl?" Bránil se.
"Ale nic." Odpověděla Brigi.
***
Eamë seděla u stolu a večeřela. Je už třetí den co zmizela Brigi, aniž by jí něco řekla, když se na to ale optala královny, tak jí odpověděla, že se nemá čeho bát. Ale neboť dlouho neviděla ani plenitele, byla stejně trochu znepokojená, ale to jí nikdo nevymluví.
"Zdravím." Do místnosti vešel Logan a zamířil si to na poslední volné místo, které bylo naproti královně, svým způsobem vedle Eamë. Ben, co na hradě byl krátkou chvíli, kdy se tu zastavil po úspěšné plavbě si jen odfrkl. "Pořád žiješ? Stejně bych byl nejradši, kdyby ti tady královna udělala to, co ty majorovi Swiftovi." Královna jen zavrtěla hlavou. "Bene, je to minulost. Už jsou to skoro dva roky. Neřeš to." Ben jen pokrčil rameny a podíval se na Eamë. Všechny u stolu znal, snad jen kromě ní. "Vidím, že se tu objevila nová, krásná tvář? Kdo to je?" Uculil se a v Loganově očích se objevila jiskra, které si ale nikdo nevšiml. "Jsem Eamë. Ty musíš být Ben Flinn. Představila se zrzka. "Je tu ještě jedna dívka, Brigi. Ta je teď ale na cestě s úkolem." Doplnila jí královna.
"Musím jít." Řekl najednou Logan, odsunul se od stolu a odešel. Eamë ho jen pozorovala a vrátila se k jídlu.
Po večeři zamířila Eamë k hlavní síni, kde očekávala, že bude Logan. Když tam došla, zjistila, že tam nebyl. Povzdychla si, neboť jí došlo, že bude muset zajít do jeho pokoje. Rozhodla se to risknout. Jen teď vědět, kde je jeho pokoj.
"Dále."
Eamë vstoupila do Loganova pokoje a rozhlédla se. Nikdy tu nebyla a musela říct, měl to tu pěkné. Jak by ne, vždyť je to bývalý král.
"Eamë, něco potřebuješ?" Zeptal se jí Logan. "Ne…jen jsem se chtěla zeptat ohledně Bena, nevypadá to, že byste si nějak rozuměli." "No…já si nerozumím skoro s nikým, jediný, kdo mi odpustil je moje sestra a ty. Tuším že tvoje kamarádka mě taky nemá příliš v lásce." Pokrčil rameny. "Ale Ben na to má právo. Dal jsem mu nesplnitelnou misi, kde ho zachránila až moje sestra, nedával jsem mu plat jakožto vojákovi a nakonec jsem mu popravil někoho, jako je otec." Zrzka jen přikývla. "Udělal jsi toho hodně špatného, ale vypadá to, že toho tak trochu lituješ." Ano, bylo to troufalé, ale ona udělala už natolik troufalých věcí, že o tom už ani nepřemýšlela. "Svým způsobem. Ale to nikomu neříkej, ano? Jsem prostě jen bývalý král-tyran, který nenávidí celý lid, já si zvykl." Usmál se Logan. Hned na to Eamë krátce políbil.
***
"Ty bastarde!" Vykřikla Brigi a sekla mečem proti tomu, co na ní zaútočil. Ukázalo se, že to bude větší oříšek, než většina banditů a Brigi se ukázala mírně v nevýhodě, už kvůli výškovému rozdílu. Plenitel měl nařízeno, aby se nepletl do ničeho, co dělá, ale nakonec to nevydržel.
Bang.
"Pleniteli!" Otočila se Brigi a zavrčela. "Já bych ho vyřídila sama." "Spíš on by vyřídil tebe." Uculil se Plenitel. "Vždyť spolupracuji s bandity, asi vím, kteří jsou nad tvoje schopnosti, ne?" "Eh, proč mi to nedošlo!" Plácla se dívka do čela. "Ty a tvoje vražedné kolo. Co všechno jsi vlastně na princeznu poslal?" "Na dnešní královnu." Opravil jí Plenitel a začal vypočítávat. "Kostlivce, skřety, bandity, písečné fúrie…" "…a jak bychom mohli zapomenout na skvělé vlkodlaky!" Doplnila ho Brigi. "Proč se vlastně ptáš? Chceš si to vyzkoušet?" "Eh, ne, ale procvičil bys mě slušně." "Eh, procvičil konkrétněji v čem?" Perverzně se usmál Plenitel. Brigi jen zavrtěla hlavou a zamířila do Světlonic, které už byly nedaleko.

"Ahoj Brigi."
"Panebože Pleniteli!"
Tenhle den Plenitel neotravoval dívku ani půl hodinu a už letěl oknem kamsi do křoví. Poznámka: Nikdy nebudit tajně holky, jako je Brigi…OK.
Brigi byla sice připravená, že jí bude Plenitel otravovat, ale že jí takhle vzbudí, eh, to ne. Když dívka sešla k místu, kde měl dopadnout Plenitel, už tam nebyl, jediné, co tam zbylo byl jeho klobouk. Černovláska jen pokrčila rameny, vzala si ten klobouk, nasadila si ho a šla k východu směrem ke Kamenoújezdským strojírnám. Tam samozřejmě stál Plenitel a zatím co čekal na svojí společnici, tak se bavil otravováním žen. Kdyby ve Světlonicích zůstal aspoň tři týdny, už by tu byl známý stejně jako v Kamenoújezdu. Plenitel hned, jak uviděl Brigi, nechal Světlonice Světlonicemi a zamířil k ní. Ukázal na svůj klobouk. "Věděl jsem, že po tom pádu mi něco chybí." Brigi pokrčila rameny. "Mě se ten klobouk líbí a dokonce je zadarmo, tak proč si ho nevzít." "Můžeš si ho nechat do Kamenoújezdu." Odpověděl jí Plenitel a dívka si ho jen změřila pohledem. "To má nějaký háček." Odtušila. Plenitel jí dal za pravdu a políbil jí. K jeho překvapení dívka chvíli polibek opětovala.
***
"Brigííííííííí!" Eamë objala svojí kamarádku, kterou neviděla už týden. Poslední dva dny začala být neklidná i samotná královna, ale tak Brigi cestovala s plenitelem a také se stavila ve Světlonicích, což pár dní přidalo. Ale toho Plenitele radši nezmíní, ještě se to dozví Page a potom by mohla mít trochu velký problém. "Kde jsi byla?" Optala se jí zrzka. "Eh…menší úkol se protáhl, zastavila jsem se ve Světlonicích a zpáteční cesta nebyla natolik lehká, jak jsem si myslela." Nevinně se usmála Brigi a objala jí zpět.
"Stalo se mezitím něco zajímavého na hradě?"
"Ani ne."
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Wavizpaw Wavizpaw | Email | 8. january 2017 at 22:09 | React

viagra generic online picture/text
http://viagrawithoutdoctorprescriptions.org - viagra without a doctor prescription
  when viagra does not work
<a href="http://viagrawithoutdoctorprescriptions.org">viagra without a doctor prescription
</a> - hypertension viagra
viagra and quinine

2 Nathazaxods Nathazaxods | Email | 15. april 2017 at 19:14 | React

viagra 20mg online posts
http://viagra-withoutdoctor.com - viagra without prescription
  viagra heartburn
<a href="http://viagra-withoutdoctor.com">viagra without doctor prescription
</a> - viagra on sale online
viagra side effects alcohol email this page

3 DickyzSof DickyzSof | Email | 20. january 2018 at 3:36 | React

cialis vs viagara
http://viagrawithoutdoctorpres.net - viagra without a doctor prescription
  cialis professional
<a href="http://viagrawithoutdoctorpres.net">viagra without prescription
</a> - cialis en argentina
buy generic cialis daily online 5mg

4 Romezttic Romezttic | Email | 11. april 2018 at 0:54 | React

viagra 20mg side effects all times are utc
http://xlviagragtr.com - viagra for men for sale
  buy viagra pills
<a href="http://xlviagragtr.com">generic viagra for sale
</a> - viagra uk
cheapest viagra generic

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama