Říkej si co chceš, ale ona je úžasná. :')
(Lindsey Stirling - Spontaneous Me)

She doesn't care...

28. december 2012 at 12:38 | Ansa
...that you're her sister.
Tak jsem nakonec tu povídku dokončila, ne, opravdu netuším co to mělo znamenat. :'D Tak nic, nebudu spoilerovat, doufám že se ti bude líbit i přes tu depresivní atmosféru. ^_^
Ale přeci jen, je to Slender..
Ten nemá příjemnou atmosféru.
(Ano, je to volné pokračování minulé povídky.)

"Brigi, co tu chceš dělat?" Eamë se zastavila a dívala se nedůvěřivě na svojí sestřenku, černovláska navrhla aby se šly projít, s čímž Eamë souhlasila, ale nepočítala s tím že dojdou až k lesu. V noci. K lesu. Ještě najít papírek a bude se opakovat to, co se opakovalo u Brigi doma. Nebo se to Eamë jen zdálo, to už neví. Ale je tu jedna věc co ví určitě - do toho lesa nevkročí. "Projít se." Zazubila se Brigi. "Copak, bojíš se?" Zasmála se. "Ne…" Odpověděla Eamë. "Ale víš co, Slendík, lístečky, les, noc a tak." Mávla rukou. "Slendy neexistuje." Zasmála se Brigi a vzala svojí sestřičku za ruku. "Tak pojď." Zamířila i přes její odpor do lesa. To že Slenderman neexistuje nebyla tak docela pravda, ale do je detail. Zatím.
"Tak, jsme tady." Uculila se černovláska když došly doprostřed lesa. "Super, co dál?" Eamë stále nechápala co tu dělají a ostatně to ani nechtěla prozkoumávat. Chtěla jít prostě zpět domů. "Uvidíš." Hned po odpovědi se objevily dva záblesky - při jednom ztratila Brigi obličej, při druhém se jí vrátil a tak se to ještě jednou zopakovalo, záblesky netrvaly ani sekundu, ale Eamë si toho všimla, naneštěstí. "Ehm, Brigi?" Optala se jí. "Jsi…v pohodě?" Starostlivě si svojí sestřičku prohlédla. "Proč bych neměla být?" Zasmála se Brigi nechápavě. "Tvůj obličej…" "Co je s ním? Hele, Eamë, měla bys přestat hrát toho Slendermana. Opravdu." Zasmála se černovláska a chtěla jí obejmout, ale Eamë se jí vymanila. "Brigi…víš co, bude mnohem lepší, když se vrátíme." Řekla jen, otočila se na podpadku a chtěla odejít. Hned na to se ale kolem ní prohnal vítr a cosi v dálce bouchlo. "Brigi, tohle mi příště ne-" Eamë se ohlédla aby objala svojí sestřičku, ale ona už tam nebyla. Místo ní tam stál strom a na něm...
"Já to věděla." Povzdychla si. Nevěděla, jestli se víc bát nebo být naštvaná na Brigi, že si z ní chce udělat takový vtípek. No nic, strhla ten papírek, ani se nepodívala co na něm bylo napsané a zamířila před sebe, čím dřív to dodělá, tím dřív to bude mít za sebou. Vzala druhý papírek a uslyšela stejné bouchnutí jako když zmizela Brigi.
"Fajn, co bude příště? Uvidím Slendyho?" Zavrčela, ohlédla se, vykřikla a zase se ohlédla zpět. Několik desítek metrů od ní opravdu stál Slenderman, ale nebyl to ten Slenderman ze hry. Byl menší postavy, měl na sobě Brigitino oblečení a…Ona to BYLA Brigi! Eamë nechtěla zkoušet jestli je opravdový Slenderman, nebo si z ní dělá srandu a rozeběhla se před sebe, vždyť ona ani neměla baterku! Po několika metrech běhu ale o cosi zakopla a pustila papírky.
"Sakra, opravdu. Tohle nemám zapotřebí." Posadila se, vzala papírky a ohlédla se, aby se podívala o co zakopla. Tak trochu doufala že to bude baterka nebo něco takového. Ale místo toho tam byla socha…taková malá, zlatá soška. Kde jí jenom viděla..
***
Amnesie?
Pewdiepie?
Stephano?
"Ahoj." Uslyšela hlas a neboť tu nikdo jiný nebyl, domyslela si, že to byla ta socha. "Ahoj." Odpověděla nedůvěřivě a postavila se. "Stephano?" Optala se, bože, vždyť ona tu mluví se sochou. "Eamë." Odpověděla socha, což donutilo Eamë sebou trhnout. "Jak ty víš moje jméno?" Povytáhla obočí. "Vím toho hodně. Třeba i jak zabít Slendermana, co tě teď chce zabít." Odpověděl Stephano. "Oh, a jak?" "Je tady dům ve které jsou pistole, které dokážou zabít jakéhokoliv Slendermana." "Jakéhokoliv? Copak je jich víc?" "Pochybuju že tvoje kamarádka je ta, co hraje v těch hrách, ne?" Dívka se jen podívala na sochu a nedůvěřivě si jí prohlédla. "Takže ona to JE Brigi?" Zeptala se s ještě špetkou naděje že odpoví ne. "A co si myslíš že jiného by to mohlo být? Viděla jsi ty záblesky a hned na to Brigi zmizela. Všechno to začalo u ní doma, kde jsi jí našla venku, ale to není důležité." "Jak že toho tolik víš?" Zrzčina důvěra se ještě víc prohloubila, na to, že to byla socha toho věděl až moc. Víc než ona. A to byla Brigi její sestra! No…nevlastní. Ale to je detail! "Jsem socha co je skoro v každé hororové hře, jistěže toho vím tolik. A také vím, že nás Brigi - nebo Slenderman, říkej si jí jak chceš - dohoní pokud hned nevyrazíme." Dopověděla socha. "Fajn, co mám dělat?" Důvěra nedůvěra, Eamë neměla na vybranou. Buď jí zabije Brigi, nebo se spojí tady se sochou, jedno víc šílenější než to druhé. "Prostě mě vezmi, já už tě do toho domu dovedu." Eamë poslechla, schovala papírky do kapsy a vzala sochu, hned na to ucítila kam by měla jít a tam zamířila. Pravidelně se ohlížela a pořád za sebou viděla Brigi, někdy blíž, někdy dál, někdy vůbec, ale věděla že tam je. Po asi pěti minutách ale Brigi zmizela a po dalších pěti minutách už došla k domu. Odložila sochu a chtěla otevřít dveře, ale ty byly zamknuté.
"Jistě, zamknuté dveře, co by to byla hororová atmosféra bez klíčí." Zasmála se a rozhlédla se. "Klíč je v koupelně, ale pozor, vezmi ho tak aby ses dívala na dveře, jinak až se ohlédneš tě Brigi zabije. Prostě jen konstatuji." Napověděl jí Stephano, co teď stál na parapetu. Eamë poslechla a brala za kliky dveří, co byly po stranách vedle hlavního vchodu a konečně objevila ty vyvolené, jediné nezamknuté. Otevřela je dokořán a poslechla Stephana, došla ke klíči tak, že byla natočená ke dveřím, vzala klíč a mířila zase zpět ven, tam se otočila, aby mohla zavřít dveře a vykřikla. Na opačné straně, kde před chvílí stála teď byla Brigi a kdyby byla ve hře, tak by se jí asi teď třásla obrazovka a…hodně. Eamë z instinktu zavřela dveře a rozeběhla se opět k hlavnímu vchodu, kde pořád stál Stephano. "Povedlo se ti to, dobře." Přivítal jí a dívka jenom přikývla a chystala se odemknout dveře. Teď viděla svojí sestřičku natolik blízko, že už nemohla pochybovat o tom že je to ona. Odemkla dveře, vzala Stephana a vešla s ním do budovy. "Co dál?" Zeptala se a zavřela dveře, to už měla z Amnesie, tady to ale nijak nepomůže. "Teď se snaž najít její skrýš s pistolemi a zastřel jí. Hlavně se nenech zabít, tohle je její dům, má tu výhodu." "Její dům?" "Oh, já ti o tom neřekl? Ten dům, co máte v té vaší hře je ve skutečnosti Slendermana a tenhle dům je její, jen je o něco větší, nějak jako v Mansion." Vysvětlil Stephano. "A na tvém místě bych sebou pohnal, Brigi nebude čekat věčnost." Doplnil.
***
"Má tenhle dům někde konec?" Zavrčela nespokojeně Eamë když asi po páté odemykala nějaké dveře. Šla pořád níž a níž a krom občasných záblesků Brigi a hororové atmosféry nic neviděla. Nic co by jí mohlo pomoct. Skoro jako by byla v pasti. "Jistě. Už jsi skoro u konce." Odpověděl jí Stephano, který jí pořád následoval. "Super." Řekla ironicky dívka, otevřela dveře, vzala Stephana a mířila dál. Už za sebou ani dveře nezavírala, Brigi se přes ně lehce teleportuje a jestli bude potřebovat utéct, bude rychlejší, když se nebude muset párat s dveřmi. "Jediná nevýhoda je," pokračovala socha, "že to teď bude těžší a těžší. Znáš to. Čím víc papírků, tím rychleji a intenzivněji tě Slenderman chce zabít. Tady čím blíž jsi ke zbraním, tím více je Brigi naštvan-pozor!" To Eamë nečekala, pustila Stephana, zavřela oči a přitiskla se ke stěně. "Au." Uslyšela Stephana po pár vteřinách a pomalu otevřela oči. Když zjistila, že je Brigi pryč, tak opět vzala Stephana a rychleji pokračovala do útrob Brigitiného domu. "Všimla jsem si." Řekla jen.
***
"She's behind you."
"Don't look back."
"RUN!"
Dívka za sebou nechala Stephana a rozeběhla se před sebe, když uviděla jeden z těchto nápisů a Brigi. Čím byla blíž k cíli, tím rychleji se Brigi před ní teleportovala a tím víc se objevovaly krvavé nápisy na stěnách.
Eamë vběhla do místnosti, zavřela za sebou dveře a znova vykřikla, když na stole uviděla Stephana, co nechala daleko za sebou.
"Klid." Ozvala se socha. "Tady jsi na chvíli v bezpečí." Dívka přikývla a rozhlédla se po místnosti. Byla to menší místnost, na druhé straně naproti dveřím stál stůl, nad kterým bylo všech osm papírků. Eamë se uculila při pohledu na papírky a zamířila k nim.
"Hele...když tu vlastně hraju Slendermana, tak mi stačí vzít si tyhle papírky a vyhrála jsem ne?" Zeptala se Stephana, ač pochybovala že by to mohl vědět. "Ne. Dávno už hraješ jinou hru." Odpověděl jí. "Ehm, fajn...mám si vzít tuhle pistoli?" Dívka to už chtěla rychle ukončit a tak vzala jednu z pistolí. "Ne, tu druhou." Řekla socha a ona si jen povzdychla, položila pistoli a vzala si tu druhou.
"Teď už je to o rychlosti. Vyjdi ven a přilákej na sebe Brigi. Potom jí zabij, ale dřív než stihne ona zabít tebe. Hodně štěstí." Dovysvětlil Stephano její úkol a zmizel. Nejspíš šel pomáhat Pewdiepiemu v Amnesii nebo tak něco.
Eamë otevřela druhé dveře, které vedly ven z domu a zamířila tam. "Proč jsme nemohli vstoupit rovnou s nima? Bylo by to rychlejší a nedostala bych ty infarkty." Řekla si sama pro sebe a uslyšela, jak se dveře hlasitě zabouchly. Ohlédla se a zjistila, že ty dveře jdou otevřít pouze zevnitř. "Jasně..." Zavrtěla nevěřícně hlavou, odjistila pistoli a rozhlédla se. Bylo tu hrobové ticho...až moc hrobové na to, že tu "hraje" Slendermana.
"Brigi, tak pojď." Řekla dívka a zamířila doprostřed lesa. Cítila, že tu její sestřička někde je. Bylo tu takové ticho, že slyšela i tlukot vlastního srdce. Jo...teď by tu ráda měla Stephana a aspoň si s ním nějak povídala...ač je to socha. Jsou i neobvyklejší věci.
Ale najednou...cosi bouchlo a těsně před ní se objevila Brigi. Neměla obličej, ale Eamë si mohla lehce domyslet, že se na ní dívá vražedným pohledem a chystá se jí zabít. O to lehčí pro ní. Natáhla před sebe ruce s pistolí a stiskla spoušť.
Hned na to se kolem ní prohnal vítr jako na začátku dohodle všeho a ona jen zírala před sebe.
Všechno si to uvědomila za 3...
2...
1...
"Co tohle k sakru bylo?" Zeptala se sama sebe, pistole jí zmizela z ruky a začalo se pomalu svítat.
Eamë pomalu vyrazila zpět do města.
Nechtěla tu být ani o minutu déle.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Archy Archy | Web | 28. december 2012 at 14:21 | React

Když já nechtěla, fňuk :( Ba ne, hezká povídka a takový neukončený konec... Třeba to nakonec dobře dopadne! :D

2 Ansa Ansa | Web | 28. december 2012 at 14:29 | React

[1]:
Nechme konec otevřený, není jisté jestli žiju, obě dvě jsme spokojené :3
A ne, nezajímá mě že jsi OOC :D

3 Literární klub Literární klub | Web | 27. august 2013 at 19:52 | React

Zdravím tě jménem Literárního klubu, jehož jsi členem. Klub byl delší dobu neaktivní, ale také už je nějakou dobu zpět a nám se poztrácely emaily z vašich přihlášek. Proto tě prosím, abys poslal/a email na klub.literarni@gmail.com a do předmětu napsal/a "Kontakt".
Připojuji, že členové, kteří se neozvou, budou po dalším několikerém upozornění z LK nejspíš vyhozeni.
S pozdravem,
hustokrutopřísný tým LK.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama